Szkolenie „Jak zostać psychoterapeutą”

Zespół Pracowni Terapii i Rozwoju w którym pracuję organizuje już 5 edycję szkolenia „Jak zostać psychoteraputą”

Nasza propozycja jest adresowana do studentów psychologii, pedagogiki i innych kierunków, a także absolwentów, którzy szukają swojej drogi zawodowej i rozważają podjęcie roli psychoterapeuty.

Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom praktycznych aspektów zawodu psychoterapeuty. Przedmiotem naszej uwagi jest tematyka związana z pracą terapeuty w gabinecie dotycząca kontaktu z pacjentem, diagnozy, konsultacji oraz rozpoczynania, prowadzenia i kończenia procesu psychoterapii. Przedstawimy również zagadnienia specyficzne dla różnych form terapii – indywidualnej, rodzinnej i grupowej. Uczestnicy mają też okazję rozpoznania swoich predyspozycji do uprawiania tego zawodu. Oferujemy również rzadką możliwość aktywnego udziału w zebraniach klinicznych doświadczonych specjalistów zespołu Pracowni Terapii i Rozwoju.

Zajęcia prowadzą terapeuci i lekarze związani z Pracownią Terapii i Rozwoju.

Szkolenie trwa od października 2016 do czerwca 2017 w co drugi wtorek, w godzinach 8.00 – 13.30 (w sumie 18 spotkań po 6,5 godziny edukacyjnej).

Autorem szkolenia jest Karolina Szczęsna-Czernuszczyk, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Osoby zainteresowane szkoleniem zapraszamy na spotkanie informacyjne, ktore odbędzie się w siedzibie Pracowni 06.10.2016 o godz. 18.00.

Zapisy  pod numerem telefonu 22 468 00 65 lub 53 58 800 65.

Udział w szkoleniu jest płatny. Ilość miejsc ograniczona.

Wypowiedzi uczestników szkolenia „Jak zostać psychoterapeutą?”
2015/2016 –  ankiety.

„Szkolenie profesjonalne, na bardzo wysokim poziomie. Dokładne odpowiedzi na zadawane pytania, informacje zwrotne, co do scenek psychoterapeutycznych. Bardzo miła atmosfera.”

„Zawsze dobrze przygotowani prowadzący, wiele przykładów z własnej praktyki – to na bardzo duży plus.”

„Szkolenie było dla mnie bardzo cenne, zarówno w kontekście poszerzenia wiedzy o psychoterapii, jak i o sobie (swoich horyzontów, rozumienia siebie i innych.)”

O zajęciach interpersonalno – superwizyjnych:

„Podobała mi się forma zajęć, stworzona „na poczekaniu” z naszych pytań i wniosków, a mimo to uporządkowana. Mam wrażenie, że na wszystkie poruszone tematy wystarczyło czasu – dowiedziałam się więcej, niż oczekiwałam. Ważne było dla mnie wspólne przyjrzenie się temu, co może pomagać, a co utrudniać wykonywanie zawodu psychoterapeuty. Jestem wdzięczna również za zaangażowanie i wsparcie ze strony zespołu.”

O zebraniach klinicznych zespołu:

„Odkrywcza dla mnie i budująca jest postawa zespołu, jedność w różnorodności, wzajemne słuchanie się i szacunek. W ogóle nie wyobrażałam sobie, że można w taki sposób pracować/współpracować. Dziękuję!”

– „Zebrania – rewelacyjny pomysł, możliwość słuchania rozmów psychoterapeutów i nasz w nich udział.”

 

 

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Możliwość komentowania jest wyłączona.